از کوزه همان تراود که در اوست

جدیدا شروع کردم به رفتن به کلاس ورزش که یک نوع رقص هست به اسم zumba. حرکت‌ها خیلی‌ شبیه به ایروبیک هست و کلا با رقصی که در تصور ما هست فاصلهٔ زیادی دارد. معلم این کلاس در روزهای پنجشنبه خانومی هست که واقعاً از کارش لذت میبرد و خیلی‌ حرکتهای جالب و پیچیده و جذابی رو انتخاب می‌کنه به همراه انتخاب آهنگ عالی‌. این خانوم معلم هیچوقت وقتی‌ تلف نمیکند و ۱ ساعت کلاس را مفید ارایه می‌‌دهد. در عین حال معلم دیگری هست در روزهای سه شنبه که دقیقا بر عکس معلم اول هست و کلاس بسیار خسته کننده‌ای ارایه میدهد. نکتهٔ جالب این هست که کاملا واضح هست که معلم اول خیلی‌ از کارش لذت میبرد بدون آنکه در موردش حرفی‌ بزند ولی‌ عملکرد خوبی‌ که دارد حکایت از همین واقعیت است. 

در عین حال که این تحلیلها را در ذهنم انجام میدادم با خودم فکر کردم که چقدر دوست دارم مثل معلم اول کار خودم را با علاقه و عالی‌ انجام دهم. چون رضایتمندی ناشی‌ از آن هم برای خودم و هم برای دیگران خواهد بود. کلا در هر زمینه‌ی افرادی که خیلی‌ موفق هستند کسانی‌ بود اند که کارشان را (حتا اگه ماست بندی بوده) با علاقه و عالی‌ انجام داده اند. در خبری چند وقت پیش میخواندام که آقای... از شرکت ماست بندی chobani تبدیل به یک بیلیونر شده است. در ابتدا این خبر خیلی‌ خنده دار به نظر می‌رسید ولی‌ واقعییت دارد!

/ 1 نظر / 7 بازدید
معلم روستا

سلام هرکاری که با علاقه انجام شود نتیجه ای بسیار خوب می دهد. هجده سال تدریس را با عشق و علاقه انجام داده ام. مشکلات زیادی در سر راهم قرار گرفت ولی همه حل شد و کار انجام شد. تصمیم بسیار خوبی گرفته اید و مطمئنم که حتماً موفق خواهید شد. درپناه حق